|
| While I agree with you about higher quality costing more, I just finished eating a pound of ground beef that was in a frozen package from the grocery store and it was on a closeout sale for $2.50/lb about a year ago.
I bought about 70 pounds, and I should have bought it all, but I left some for other shoppers that evening.
While it might not be the best, it is actually really good. After all, doesn't a lion hunt down and eat the slowest/sickest animal in the herd? lol | |
|