Posted 3/23/2025 21:57 (#11159441 - in reply to #11159432) Subject: RE: Bw fusion prime
McCanna, ND
At $4/bu corn for easy math you need an extra 6bu just to pay for the product.
A lot of these products would sell better if they were 1/2 price in my mind. If 100% of the gained yield has to go for paying for the product I’m not interested in using it.