 Slicker than a Yes album. | I can't remember exacly how much mine weigh, think it was 2 lbs or just over. Mine are the size of a loaf, just not as tall. $45 is what I get. The mass bakery ones here in the grocery are $40 and weigh 1 to 1.4ish pounds. When I started making more for just family, the ingredients alone were $80. I get 5 loaves. Takes 7 hours to make, start to finish wrap. |